Ogłoszenie o naborze

Szkoła Doktorska BioPlanet otwiera nabór na czteroletnie kształcenie doktorantów na rok akademicki 2023/2024.

Terminy składania zgłoszeń

Uwaga: terminy mogą ulec wydłużeniu w przypadku niekorzystnego rozwoju sytuacji epidemiologicznej lub zgłoszenia się zbyt małej liczby kandydatów. Stosowna informacja o wydłużeniu terminów będzie zamieszczona na stronie www Szkoły Doktorskiej BioPlanet najpóźniej na 5 dni przed upływem terminów podanych w obecnym ogłoszeniu.

Wymagania formalne dla kandydatów

W procesie rekrutacji wymagane są następujące dokumenty:

1. Wniosek o przyjęcie do szkoły doktorskiej wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby postępowania rekrutacyjnego oraz oświadczeniem o zapoznaniu się z regulaminem rekrutacji.
  2. Odpis dyplomu ukończenia studiów bądź zaświadczenie o ich ukończeniu. W przypadku, gdy kandydat nie dysponuje ww. dokumentami, ma obowiązek dostarczyć je przed rozpoczęciem kształcenia w szkole doktorskiej.
  3. Życiorys zawierający przebieg dotychczasowego kształcenia, zatrudnienia i pracy naukowej wraz listą publikacji oraz krótkim opisem osiągnięć naukowych zawierającym w szczególności informacje o udziale w konferencjach, warsztatach, szkoleniach i stażach naukowych, udziale w projektach badawczych, zaangażowaniu w towarzystwach i kołach naukowych, przyznanych wyróżnieniach i stypendiach naukowych.
  4. Certyfikaty lub inne dokumenty świadczące o stopniu znajomości języka angielskiego, jeżeli kandydat nimi dysponuje.
  5. Opis wstępnej propozycji projektu badawczego nie dłuższy 1 strona arkusza A4 wraz z bibliografią (która nie włącza się do limitu miejsca) zaakceptowany przez promotora.

Proponowana tematyka doktoratów

Informacja o limicie dostępnych miejsc

• Instytut Paleobiologii PAN – 1 miejsce;
  • Muzeum i Instytut Zoologii PAN – 3 miejsca;
  • Instytut Biologii Ssaków PAN – 3 miejsca.

Uwaga: W przypadku braku właściwego finansowania limit przyjęć do Szkoły Doktorskiej może być zmniejszony.

Kryteria oceny kandydatów i procedura rekrutacji

Kryteria oceny i procedura rekrutacji opisane są tutaj.

Termin ostatecznego rozstrzygnięcia konkursu

• 18.09.2023 dla kandydatów aplikujących do Instytutu Biologii Ssaków PAN.
  • 15.10.2023 dla kandydatów aplikujących do pozostałych instytutów.

Procedura odwoławcza

Od decyzji komisji rekrutacyjnej zainteresowanemu przysługuje prawo do odwołania się do dyrektora właściwego instytutu w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyników rekrutacji. Podstawą odwołania może być wyłącznie naruszenie warunków lub trybu rekrutacji określonych w Regulaminie rekrutacji. Decyzja dyrektora jest ostateczna.

Miejsce i sposób składania dokumentów

Dokumenty można złożyć na jeden z trzech sposobów:

• przesłać pocztą na adres wybranego instytutu (patrz poniżej);
  • przesłać mailem pod podane niżej adresy;
  • lub złożyć osobiście (nie dotyczy Muzeum i Instytutu Zoologii PAN).

Muzeum i Instytut Zoologii PAN

1. Wilcza 64, 00-679 Warszawa, z dopiskiem „Szkoła Doktorska”
  2. sekretariat@miiz.waw.pl

Instytut Paleobiologii PAN

1. Twarda 51/55, 00-818 Warszawa, z dopiskiem „Szkoła Doktorska”
  2. paleo@twarda.pan.pl
  3. Twarda 51/55, Warszawa, sekretariat, pok. 155 (1 piętro) czynny 08:00-16:00

Instytut Biologii Ssaków PAN

1. Stoczek 1, 17-230 Białowieża, z dopiskiem „Szkoła Doktorska”
  2. rekrutacja@ibs.bialowieza.pl
  3. Stoczek 1, 17-230 Białowieża, sekretariat, pok. 1 czynny 08:00-16:00

Kontakt

W sprawach administracyjnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy pod podane niżej adresy:

• Muzeum i Instytut Zoologii PAN – tel. (22) 629 32 21; sekretariat@miiz.waw.pl;
  • Instytut Biologii Ssaków PAN – tel. (85) 682 77 50 (sekretariat) lub (85) 682 77 73 (dr hab. Marta Kołodziej-Sobocińska, koordynator szkoły w IBS PAN); mksobocinska@ibs.bialowieza.pl;
  • Instytut Paleobiologii PAN – tel. (22) 697 88 50; paleo@twarda.pan.pl;

Pliki