Szkoła Doktorska BioPlanet otwiera nabór na czteroletnie kształcenie doktorantów na rok akademicki 2021/2022. Zgłoszenia przyjmowane są – w zależności od tematu – od 10 czerwca 2021 do 22 czerwca, 10 sierpnia lub 10 września 2021 . Dalsze informacje o naborze, proponowanych tematach doktoratów, kryteriach wyboru doktorantów, programie kształcenia itd. można znaleźć w zakładce „Ogłoszenie o naborze”
Aktualności
Studia w końcu maja i w czerwcu
W nawiązaniu do ostatnich rozporządzeń MNiSW, kontynuujemy prowadzenie zajęć w trybie zdalnym. Dotyczy to przede wszystkim wykładów i zaliczeń z „Evo-devo”. Zaległe egzaminy z „Biologii ewolucyjnej” zostaną przeprowadzone z użyciem platform wideokonferencyjnych. Będziemy się indywidualnie kontaktować z doktorantami (e-mail, telefon) by uzgodnić szczegóły proponowanych rozwiązań. Tryb działania szkoły może ulec zmianie, w zależności od zaleceń Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i decyzji rządu.
Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021
Szkoła Doktorska BioPlanet otwiera nabór na czteroletnie kształcenie doktorantów na rok akademicki 2020/2021. Zgłoszenia przyjmowane są – w zależności od tematu – od 10 czerwca do 10 września 2020 lub do 25 czerwca 2020. Dalsze informacje o naborze, proponowanych tematach doktoratów, kryteriach wyboru doktorantów, programie kształcenia itd. można znaleźć na w zakładce „Ogłoszenie o naborze„
Studia w czasie epidemii koronawirusa
W nawiązaniu do ostatnich decyzji MNiSW, informujemy iż z uwagi na trwającą pandemię COVID-19, przedłużamy do 24 maja 2020r zawieszenie wszystkich zajęć prowadzonych w Szkole BioPlanet. Do 20 maja doktoranci zostaną poinformowani (pocztą elektroniczną i wpisem na stronie www szkoły) o możliwym przedłużeniu lub skróceniu terminu zawieszenia zajęć. Prosimy o pozostawanie w kontakcie (via e-mail) z promotorami, by na bieżąco uzgadniać możliwości i zakres prac możliwych do wykonania dla potrzeb rozpraw doktorskich.
Słuchacze wykładów „Evo-devo” proszeni są o pozostawanie w kontakcie z wykładowczynią, w celu otrzymywania dalszych materiałów do zajęć pierwotnie przewidzianych do przeprowadzenia w okresie zawieszenia.
Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Szkole Doktorskiej BioPlanet
W środę 23 października zainaugurowano nowy rok akademicki w Szkole Doktorskiej BioPlanet,
Szkoła ta przygotowuje do uzyskania stopnia doktora w dyscyplinach nauki biologiczne oraz nauki o Ziemi i środowisku i tworzą ją cztery instytuty Polskiej Akademii Nauk: Instytut Paleobiologii, Instytut Parazytologii, Instytut Biologii Ssaków oraz Muzeum i Instytut Zoologii, który jest liderem Szkoły.
Na spotkaniu zebrali się nie tylko nowi doktoranci, ale także ich przyszli promotorzy, koordynatorzy Szkoły z poszczególnych Instytutów oraz dyrekcje instytutów.
Po odebraniu ślubowania i wręczeniu indeksów, kierownik szkoły – dr hab. Przemysław Chylarecki –przedstawił doktorantom i ich opiekunom najważniejsze aspekty zarówno samego toku kształcenia jak i funkcjonowania Szkoły
Otwarty dla publiczności wykład inauguracyjny Szkoły zatytułowany „Refugees among mammals” wygłosił prof. Rafał Kowalczyk, dyrektor Instytutu Biologii Ssaków PAN.
[ngg src=”galleries” ids=”3″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]Fotografie (C) J. Romaniuk
Zaproszenie na Inaugurację roku akademickiego 2019/2020 w Szkole Doktorskiej BioPlanet
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Szkole Doktorskiej odbędzie się w dniu 23 października 2019 r. o godz. 11:00 w Muzeum i Instytucie Zoologii PAN w Warszawie. Podczas inauguracji przewidziane jest złożenie ślubowania przez doktorantów Szkoły. W ramach uroczystości, w części otwartej dla publiczności, o godz. 12:00 prof. Rafał Kowalczyk wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Refugees among mammals”. Program inauguracji dostępny jest tutaj.
Wyniki rekrutacji na rok 2019/2020 do Szkoły Doktorskiej BioPlanet
ROZMOWA KWALIFIKACYJNA DO SZKOŁY DOKTORSKIEJ W INSTYTUCIE PALEOBIOLOGII PAN
Rozmowa kwalifikacyjna dla kandydatów do Szkoły Doktorskiej BioPlanet w Instytucie Paleobiologii PAN odbędzie się 17 września (wtorek) o godz. 10.30 w Instytucie Paleobiologii PAN, Twarda 51/55, w pokoju 127.
Kandydaci są proszeni o przygotowanie dwóch krótkich prezentacji PowerPoint (4-10 slajdów): jednej dotyczącej swojej pracy magisterskiej oraz drugiej przedstawiającej główne założenia planowanej rozprawy doktorskiej.